• Squid Game

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Leading Lady Parts

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Mute

    ★½

  • Unsane

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★