Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
24
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twister

Twister

1996
×
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
Edit this entry  
16
Final Destination

Final Destination

2000
×
Read prior review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Read prior review Edit this entry  
27
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars

Cars

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry