Sort by
  • MCI-LAX

    ★★★

  • Inside

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Infinity Pool

  • no one saw me standing there

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★½

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Chaser

  • We Are Only Time

    ★★★★

  • We Cry Together

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Elvis

    ★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Aftersun

    ★★★★

  • EO

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Tempus

  • There's No End

    ★★★★

  • 1/22: Light Tests

    ★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • september melancholy

    ★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • I see are seeing me

    ★★★★

  • Come and Learn with Pibby!

    ½

  • Punctured Sky

    ★★★

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

    ½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Fixing Daisy

  • Monumentality

  • The Beauty Of Nature

    ½

  • Mad God

    ★★★★½

  • Free Guy

    ½

  • Loss Memory

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Self Inflicted Solitary Confinement

    ½

  • Finally Myself

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Tea Party