Sort by

Eden has logged 124 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Curious George: A Very Monkey Christmas

Curious George: A Very Monkey Christmas

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vinyl

Vinyl

1965
×
★★★½
Edit this entry  
17
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Straight to Hell

Straight to Hell

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Freakonomics

Freakonomics

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bros

Bros

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Where the Dead Go to Die

Where the Dead Go to Die

2012
×
Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
½
Edit this entry  
20
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
½
Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry