Sort by

BloodyFootSex has logged 29 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rad

Rad

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
BMX Bandits

BMX Bandits

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★½
Edit this entry  
25
End of Summer

End of Summer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frog Dreaming

Frog Dreaming

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In a Glass Cage

In a Glass Cage

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
Edit this entry  
09
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
06
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry