Bloodygoodjune has logged 69 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spring

Spring

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bean

Bean

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Abandon

Abandon

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman

The Woman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shocker

Shocker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sightless

Sightless

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunted

Hunted

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let Us Prey

Let Us Prey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry