rodrigo has logged 65 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Colours

Colours

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
Edit this entry  
29
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
Edit this entry  
29
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
Edit this entry  
28
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
23
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Sócrates

Sócrates

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
18
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
16
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1985

1985

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Wild Child

Wild Child

2008
×
Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry