Sort by

MDj has logged 555 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coldplay - Live from Climate Pledge Arena

Coldplay - Live from Climate Pledge Arena

2021
×
Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★
Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lorax

The Lorax

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Here Are the Young Men

Here Are the Young Men

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alien³

Alien³

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry