• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Rose Island

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Black Box

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • New Order

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★★½

  • Ava

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Decline

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • His House

    ★★

  • Spree

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Kevin Hart's Guide to Black History

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Qu'est-ce qu'ils ont fait au bon Dieu?

    ★★

  • Knock Down the House

    ½

  • The Report

    ★★★½