Sort by

Aaron has logged 579 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Shadow

In the Shadow

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder!

Murder!

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Faces of November

Faces of November

1964
×
Read the review Edit this entry  
20
Crisis: Behind a Presidential Commitment

Crisis: Behind a Presidential Commitment

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beware

Beware

1946
×
Read the review Edit this entry  
09
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Robert Drew in His Own Words

Robert Drew in His Own Words

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Adventures on the New Frontier

Adventures on the New Frontier

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Primary

Primary

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Safeguarding Military Information

Safeguarding Military Information

1941
×
Read the review Edit this entry  
05
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
November

November

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Secret Agent

Secret Agent

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It’s Not My Memory of It: Three Recollected Documents

It’s Not My Memory of It: Three Recollected Documents

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
November

November

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
Read the review Edit this entry