Sort by

Aaron has logged 37 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blob

The Blob

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killers

The Killers

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killers

The Killers

1956
×
Read the review Edit this entry  
23
Accelerated Under-Development: In the Idiom of Santiago Alvarez

Accelerated Under-Development: In the Idiom of Santiago Alvarez

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Now!

Now!

1965
×
Read the review Edit this entry  
20
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry