Sort by

Aaron has logged 490 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Residue

Residue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Student Nurses

The Student Nurses

1970
×
Read the review Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Take Aim at the Police Van

Take Aim at the Police Van

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
Read the review Edit this entry  
12
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lodge

The Lodge

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ministry of Fear

Ministry of Fear

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
San Andreas

San Andreas

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry