Sort by

Chris has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Edit this entry  
22
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry