Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fall

Fall

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lair

The Lair

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Den

The Den

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An Action Hero

An Action Hero

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Protector

The Protector

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shaolin Wooden Men

Shaolin Wooden Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
01
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry