Sort by

Eddie has logged 284 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Edit this entry  
28
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
Edit this entry  
28
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seized

Seized

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read prior review Edit this entry