Dani has logged 100 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Foo Fighters - Wasting Light Live From 606

Foo Fighters - Wasting Light Live From 606

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Bowie: The Man Who Changed the World

Bowie: The Man Who Changed the World

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Foo Fighters - Wasting Light Live From 606

Foo Fighters - Wasting Light Live From 606

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry