• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Dexter: New Blood

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Advent Calendar

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ½