• Joker

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Irrational Man

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Manson Family Vacation

    ★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • American Sniper

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Thor

    ★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½