BluntCat has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Full Force

Full Force

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Capernaum

Capernaum

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Boys of Paul Street

The Boys of Paul Street

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Epidemic

Epidemic

1987
×
★★
Edit this entry  
21
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Fifth Seal

The Fifth Seal

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Signs

Signs

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
Edit this entry  
15
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry