BluntCat has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★½
Edit this entry  
15
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
½
Edit this entry  
14
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Born in Auschwitz

Born in Auschwitz

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Padak

Padak

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
When Black Birds Fly

When Black Birds Fly

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Idiots

The Idiots

1998
×
Edit this entry  
30
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
27
The General

The General

1926
×
★★★½
Edit this entry  
26
Malice@Doll

Malice@Doll

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★★½
Edit this entry  
24
Free Jimmy

Free Jimmy

2006
×
Edit this entry  
24
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Arsenal

Arsenal

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★
Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
½
Edit this entry  
17
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
Padak

Padak

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Steve-O: Gnarly

Steve-O: Gnarly

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
TreatsforBeasts

TreatsforBeasts

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Metal Veins

Black Metal Veins

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★
Edit this entry  
30
Occult

Occult

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Edit this entry  
22
When Black Birds Fly

When Black Birds Fly

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Robots

Robots

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
When Black Birds Fly

When Black Birds Fly

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
When Black Birds Fly

When Black Birds Fly

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★½
Edit this entry  
26
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Edit this entry  
25
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★
Edit this entry