• Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Stuber

    ★½

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★½

  • The Beach Bum

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Fork in the Road

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Born in Auschwitz

    ★★★

  • Glass

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Lover

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

  • RIP

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Pine

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Death Grips Live at Paradiso Amsterdam

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★

  • The Meg

    ★½

  • Who Is America?

    ★★★½

  • Cam

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ½

  • Purl

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Capernaum

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ½

  • Cold War

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Heavy Trip

    ★½

  • Unfriended: Dark Web

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Lords of Chaos

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Longbox Breakup

    ★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ