Sort by

Brad has logged 193 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★
Edit this entry  
05
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★½
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Edit this entry  
13
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★½
Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
08
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry