Sort by
  • Argylle

    ★★

  • Mean Girls

    ★½

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★½

  • Anyone But You

    ★★★★

  • Wonka

    ★★★★

  • Napoleon

    ★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • The Marvels

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • The Fall of the House of Usher

  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • The Creator

    ★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Saltburn

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Gran Turismo

    ★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★

  • The Taste of Things

    ★★★★

  • SmartLess: On the Road

  • Asteroid City

    ★★★

  • Bama Rush

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Love & Death

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • BEEF

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★