Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Undone

Undone

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry