Matthias has logged 34 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Benchwarmers 2: Breaking Balls

Benchwarmers 2: Breaking Balls

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
11
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
11
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
11
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
Edit this entry  
11
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
02
Kuso

Kuso

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry