• Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Report

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Serenity

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • The Hug

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • The Perfection

  • The Basement

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Gotti

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Zoe

  • Bao