• Upgrade

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Oh, Hello on Broadway

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Sweet Virginia

    ★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • The Best Of Friends

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Kuso

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Bitch

  • Fireman Sam: Alien Alert!

    ★★★★★

  • Why Him?

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Terrifier

    ★½

  • Split

    ★★★★

  • The Exception

    ★★½