• Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Terrifier

    ★½

  • Split

    ★★★★

  • The Exception

    ★★½

  • Free Fire

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Friend Request

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Absolutely Anything

    ★★½

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

  • The Invitation

    ★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Interview

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Fireman Sam: Heroes of the Storm

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • The Drop

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • While We're Young

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Unfriended

    ★½

  • I Origins

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★½

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★