Sort by
  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Rabble Rousers: Frances Goldin and the Fight for Cooper Square

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • She Said

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★★★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Nothing Compares

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Il Buco

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Giving Birth to a Butterfly

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Ted K

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★