Sort by

Ben has logged 28 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crisis: Behind a Presidential Commitment

Crisis: Behind a Presidential Commitment

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bless Their Little Hearts

Bless Their Little Hearts

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gloria

Gloria

1980
×
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Limey

The Limey

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry