• TFW No GF

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★★

  • VHYes

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Tread

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Softness of Bodies

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Woodshock

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • A Gray State

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★