• No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

  • Werewolves Within

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Greyhound

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Scoob!

  • The Last Dance

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½