Benjamin has logged 24 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slacker

Slacker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zazie dans le Métro

Zazie dans le Métro

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry