• Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • The Dry

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Skylines

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Earwig and the Witch

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Seized

    ★★

  • Soul

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ½

  • On the Rocks

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Black Water: Abyss

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Debt Collectors

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Alone

    ★★½

  • Villain

    ★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½