Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Shocker

Shocker

1989
×
★★½
Edit this entry  
26
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bloody Pit of Horror

Bloody Pit of Horror

1965
×
★½
Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
The River

The River

1951
×
★★★½
Edit this entry  
12
New Dragon Gate Inn

New Dragon Gate Inn

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Peacemaker

The Peacemaker

1997
×
★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1983
×
★★★½
Edit this entry  
06
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Web

The Web

1947
×
★★½
Edit this entry  
29
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Braven

Braven

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★
Edit this entry  
18
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
½
Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Dandy in Aspic

A Dandy in Aspic

1968
×
½
Edit this entry  
14
Horizons West

Horizons West

1952
×
★★½
Edit this entry  
14
The Osterman Weekend

The Osterman Weekend

1983
×
★★
Edit this entry  
13
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
Edit this entry  
11
August

August

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★
Edit this entry  
07
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Night Train

Night Train

1959
×
★★★
Edit this entry  
25
Lola

Lola

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Man with Nine Lives

The Man with Nine Lives

1940
×
★★½
Edit this entry  
23
The Black Room

The Black Room

1935
×
★★½
Edit this entry