• Aelita: Queen of Mars

    ★★

  • The Hands of Orlac

    ★½

  • Girl Shy

    ★★★

  • The Thief of Bagdad

    ★★★★

  • The Finances of the Grand Duke

    ★★★½

  • Why Worry?

    ★★★½

  • The Toll of the Sea

    ★★

  • Phantom

    ★★½

  • Lorna Doone

    ★½

  • Häxan

    ★★½

  • Dr. Mabuse, the Gambler

    ★★★★

  • Tol'able David

    ★★½

  • Orphans of the Storm

    ★★★

  • Never Weaken

    ★★★★

  • Destiny

    ★★★½

  • The Wildcat

    ★★★★

  • Four Around the Woman

    ★★½

  • The Last of the Mohicans

    ★★★½

  • The Penalty

    ★★★

  • Kohlhiesel's Daughters

    ★★★½

  • The Spiders - The Diamond Ship

    ★★★½

  • The Spiders - The Golden Lake

    ★★★

  • Madame DuBarry

    ★★½

  • I Don't Want to Be a Man

    ★★★½

  • A Modern Musketeer

    ★★★

  • A Man There Was

    ★★½

  • The Dying Swan

    ★★

  • The Rink

    ★★

  • The Wishing Ring: An Idyll of Old England

    ★★½

  • The Battle of Elderbush Gulch

    ★★

  • Tunneling the English Channel

    ★★★½