• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Belushi

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

  • Hubie Halloween

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Vanguard

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The War with Grandpa

    ½

  • The New Mutants

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ½

  • The Hunt

    ½

  • The Invisible Man

    ½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Fantasy Island

    ½