Bob has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Action Point

Action Point

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Knock

Knock

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Wajib

Wajib

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Like Father

Like Father

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Welcome Home Roscoe Jenkins

Welcome Home Roscoe Jenkins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
He Even Has Your Eyes

He Even Has Your Eyes

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry