• Cry Macho

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • The Little Things

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Black Christmas

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Planet of the Humans

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Glass

    ½

  • Escape at Dannemora

    ★★★½

  • Bird Box

    ½

  • Venom

    ★★★

  • Jobs? Never!!

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★½

  • Widows

    ★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Babysitter

    ½

  • Creep 2

    ★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Black Sabbath: The End of The End

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½

  • The Mummy

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Square

    ★★★★½

  • Filmworker

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★★½

  • The Beach Boys: Making Pet Sounds

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Bad Santa 2

    ½

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • Masterminds

    ★★½

  • Split

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Blue Jay

    ★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★