• Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

    ★★★

  • Firestarter

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Memory

    ★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Contractor

    ★★★

  • Bergen

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • The Requin

    ★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Mother/Android

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Most Dangerous Game

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Manor

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½