• Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  ★★★★½

  Folk horror janrına harika bir bakış açısı. Bu tip belgeseller genellikle uzunca bir DVD ekstrası hissi veriyor bana ve nostaljik tatlar dışında bana hiçbir şey katmıyor ama bu her korkuseverin izlemesi gereken bir çalışma olmuş. Türün iyi filmlerini sayıp üç beş kare bir şey göstermenin çok daha ötesinde folklorik korkunun çıkış noktalarını, hangi kaynaklardan beslendiğini ve sosyopolitik bağlantılarını çok güzel açıklamış. Nefis bir izleme listesi olarak da değerlendirilebilir.

 • Thirteen Lives

  Thirteen Lives

  ★★★½

  İyi film hoş film de bunun belgeseli Rescue bundan kat kat daha iyiydi.

 • Prey

  Prey

  ★★★★½

  I didn't know that the Yautjas were so ambitious in Wonder Woman cosplay.

 • Lightyear

  Lightyear

  ★★

  Ulan Andy, ne zevksiz bi veletmişsin sen. Bu muydu senin en sevdiğin film?

  Sevdiğimiz animasyonlardan görseller ve eski bilimkurgu/uzay operalarından çorlanmış senaryo tam bir bulamaç. Yine oyuncak satmaya yönelik kedi şeklinde robot, LGBT bireylere şirin gözükmek için öyküye dahil edilen ama 10 saniye falan gözüken karakter ve daha önce hiçbir Pixar filminde görmediğim oranda şiddet var. Başka da bi numarası yok.

 • The Reef: Stalked

  The Reef: Stalked

  ★★

  Stalker köpek balığı da ayrı bir belaymış. Kızlar sudan çıktı, bu sefer de hepsine dm'den yürümeye başladı şerefsiz. (Evet izledim arkadaşlar. Bu espriden bile kötüydü. Yanınızda filmle beraber dalga geçebileceğiniz biri yoksa izlemeyin)

 • Pennywise: The Story of IT

  Pennywise: The Story of IT

  ★★★★

  Stephen King'in en uçuk kaçık öykülerinden birini televizyonun katı kuralları çerçevesinde eli kolu bağlı bir biçimde uyarlama çabası. Bir televizyon efsanesinin onu yaratan kahramanların ağzından hayata geçiş öyküsü. Yeni filmin varlığından habersizmiş gibi yapmaları dışında kusursuz bir belgesel. Keşke pop kültürüne olan etkisi üzerinde biraz daha dursalarmış.

 • 1917

  1917

  ★★★★½

  SİNEMADA İZLEDİM!

 • The Northman

  The Northman

  ★★★★½

  Arthouse sinema ve aksiyonun harika bir birleşimi. Alexander berserker olduğu sahnelerde insanlıktan çıkmış resmen. Norse mitolojisini de biraz biliyorsanız film daha da iyi geliyor. Dijitale düştüğünde derin incelemesi gelir.

 • Metal Lords

  Metal Lords

  ★★★½

  🤘

 • Kimi

  Kimi

  ★★★

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  - Kimi?
  - I am here
  - Make all the bad guys dumb as a doorknob so that I can survive at the end of the movie.
  - Okay, I am calling the guy who wrote the script for Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull.

 • Bergen

  Bergen

  ★★★½

  Naim Süleymanoğlu'nun hayatından izleyici başına bir kova gözyaşı çıkarmayı planlayan Türk Sineması acıların kadını Bergen'de bize neler etmez diye korka korka, sırf bizimkiler görmek istiyor diye gittiğim bir filmdi. Yan oyunculukların dahi sırıtmadığı, teknik anlamda derli toplu bir filmle karşılaştım. Sinematografi ve art direktörlüğü bunun aynı zamanda bir dönem filmi olduğunu da göz önünde bulundurursak gayet başarılıydı. Senaryoda tökezlediği yerler var ama bunun olmadığı filmimiz yok gibi neredeyse.

  İlk yarısı daha akıcı ama ikinci yarısındaki tökezleyişler Müslüm filmindeki kadar can…

 • Fresh

  Fresh

  ★★½

  A mediocre, predictable, and "distastefully" sexist Get Out (2017) rip-off. Okay, we get it. All men are useless, stupid, and bad. Avoid at all costs even if you are a cannibal because they also taste bad. It's not Fresh it is Promising Young Cannibal.