Sort by

J has logged 31 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Road House

Road House

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Greetings

Greetings

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry