Sort by

J has logged 366 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry