Sort by

J has logged 174 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Help

Help

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry