Sort by

Bobo_Al has logged 104 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mama

Mama

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
Edit this entry  
12
The Town

The Town

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry