Sort by
  • Scream VI

    ★★★½

  • Murdaugh Murders: A Southern Scandal

  • Black Country, New Road - 'Live at Bush Hall'

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Terror Train

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • V/H/S/99

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Sick

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fall

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Big Time

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Girl from Plainville

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Deadstream

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½