Sort by
  • Wonka

    ★★★★

  • Napoleon

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ½

  • No One Will Save You

  • The Creator

    ★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Io Capitano

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Ferrari

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Red Rooms

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • About Dry Grasses

    ★★★

  • The Delinquents

    ½

  • Monster

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • The Teachers’ Lounge

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Radical

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Troll

  • Suzume

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★

  • Smile

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Blue Jean

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • One Piece Film Red

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★