Bohden has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
After Hours

After Hours

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
42

42

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Below Zero

Below Zero

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Locked Down

Locked Down

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resistance

Resistance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry