• Hypnotic

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Stuck Apart

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • And Then We Danced

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • The Wind

    ★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • The Meg

  • Sharp Objects

  • The First Purge

  • Ocean's Eight

  • Climax

  • Deadpool 2

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • The Greatest Showman

  • I, Tonya

  • The Ritual

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Cars 3

  • BPM (Beats per Minute)

  • Princess Cyd

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero