• Dune

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Novice

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Happily

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Death to 2020

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • A California Christmas

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Devs

    ★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Crawl

    ★★★